más
Szavazás állása
Lezárt szavazások

Szavazás
Mi a véleményed a magyar válogatottról a Norvégia elleni EB selejtező meccs után

Elfogadhatatlan ahogy jáccotak!Nem fognak kijutni (3 / 60%)
Siralmas a játékuk de még van esély (2 / 40%)
Egy vereség még belefér (0 / 0%)
Jól jáccotak,biztos továbbjutók (0 / 0%)

Hírek
Hírek : A Barca, a Bayern és a Roma kiütéssel nyert.

A Barca, a Bayern és a Roma kiütéssel nyert.

2006.09.13. 20:32

Gólgazdag mérkőzéseket láthatott a közönség a nyolcból hat helyszínen a labdarúgó Bajnokok Ligája 2006–2007-es sorozatának első játéknapján, amikor is 22-szer zördült meg a háló, és ez 2,75-ös gólátlagot jelent. Megszületett az első mesterhármas is – jóllehet, nem klassziskus –: Athénban Fernando Morientes, a Valencia csatára triplázott. Gólt sem kapott a címvédő Barca (lőtt ellenben ötöt), Bayern, az AS Roma (mindkettő 4-0-ra nyert) és a Chelsea, Lisszabonban kikapott az Internazionale.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, 1. FORDULÓ, 1. JÁTÉKNAP

A-CSOPORT:
CHELSEA–WERDER BREMEN 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Essien (24.), Ballack (68. – 11-esből)
Részletek: Chelsea - Werder Bremen online közvetítés 2-0
BARCELONA–LEVSZKI SZÓFIA 5-0 (2-0)
Gólszerzők: Iniesta (7.), Giuly (39.), Puyol (49.), Eto'o (58.), Ronaldinho (93.)
B-CSOPORT:
SPORTING LISSZABON–INTERNAZIONALE 1-0 (0-0)
Gólszerző: Caneira (64.)
BAYERN MÜNCHEN–SZPARTAK MOSZKVA 4-0 (0-0)
Gólszerzők: Pizarro (48.), Santa Cruz (52.), Schweinsteiger, 71.), Szalihamidzsics (84.)
Részletek: Bayern München - Szpartak Moszkva online közvetítés 4-0
C-CSOPORT:
GALATASARAY–GIRONDINS BORDEAUX 0-0
PSV EINDHOVEN–LIVERPOOL 0-0
D-CSOPORT:
OLYMPIAKOSZ PIREUSZ–VALENCIA 2-4 (1-2)
Gólszerzők: Konsztantinu (28.), Castillo (66.), illetve Morientes (34., 39., 90.), Albiol (85.)
AS ROMA–SAHTAR DONECK 4-0 (0-0)
Gólszerzők: Taddei (67.), Totti (76.), De Rossi (79.), Pizarro (89.)

Kicsi a rakás a Barcelonánál. A kupa tetején az aranylabdás Ronaldinho

fotó: Reuters

A-csoport:
A címvédő Barcelona már a 7. percben megszerezte a vezetést a Camp Nouban a Levszki ellen, Iniesta korai találata volt a Bajnokok Ligája 2006–2007-es sorozatának első gólja. A válogatott játékos szép kombináció végén talált a kapuba a 16-oson kívülről, lapos lövése előtt Samuel Eto'ótól, ő pedig Ronaldinhótól kapta a labdát (1-0).

Eközben nagy ellenfél a Chelsea nagy erőket mozgósítva rohamozta a Werder kapuját a londoni Stamford Bridge-en, de egyelőre csak helyzetekig jutott.

Michael Essien ezzel a lövéssel szerezte meg a vezetést a Chelsea-nek a Stamford Bridge-en

Egészen a 23. percig, amikor Lampard kényszerítőzött Sevcsenkóval a középpályán, de a "műveletbe" hiba csúzsott, és már úgy tűnt, tisztáznak a Werder védői. Nem így történt, Pasanenről ugyanis Essien elé pattant a labda, és a "bölény" becenevű ghánia középpályás laposan kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0).

D-csoport:
A 28. percben megszerezte a vezetést Athénban az Olympiakosz a Valencia ellen, a labdát Konsztantinu lőtte a hálóba az ötös bal sarka előteréből, mintegy hét-nyolc méterről.

Fernando Morientes három gólt szerzett a Georgiosz Karaiszkakisz-stadionban

Niko Kovac Dárdait dicséri

Képes Sport olvasói ezen a héten Niko Kovacot, a horvát fociválogatott sztárját kérdezhették. Az izgalmas kérdezz-felelekből kiderült, hogy Kovac nagy tisztelője Dárdai Pálnak, akit egy igazi harcosnak tart, s nem mellesleg pedig azt tartja, a magyar válogatott jobb Norvégiánál. Exkluzív Niko Kovac interjú és posztrer a szerdán megjelenő KS-ben!
Nem sokáig vezetett a görög együttes, a spanyolok egenlítő találatát a BL 2004-es gólkirálya, Fernando Morientes jegyezte a 34. percben. Ez azonban csak a kezdet volt, a csatár annyira belejött, hogy öt perc múlva már előnyhöz juttatta együttesét, megszerezve a 35. gólját a nemzetközi kupasorozatban.

Egyébiránt mindkét találat szép "lesipuskás" munka volt…

A-csoport:
Barcelonában Ludociv Guily révén növelte előnyét a címvédő katalán együttes, a francia válogatott szélsőnek ez volt a 17. gólja jelenlegi együttese színeiben.

Ami a gólokat illeti, az első félidőben ennyi történt a nyolc helyszínen, Münchenben, Lisszabonban, Isztambulban, Eindhovenben és Rómában csak helyzetekig jutottak a csapatok.

B-csoport:
Az Allianz Arenában a második játékrész elején szinte azonnal megszerezte a vezetést a Bayern a perui Pizarro pazar egyéni alakítása végén, majd az 53. percben egy másik dél-amerikai, a paraguayi Santa Cruz növelte az előnyt (2-0).

Claudio Pizarro nyitotta ki a gólzsákot Münchenben

A-csoport:
A Camp Nouban a Barca megszerezte a harmadik gólját: Ronaldinho csavart a 16-os bal felső csücskétől a rövid sarokra egy szabadrúgást, a labda még kipattant Petkov kapusról, de az érkező Puyol közelről a hálóba pofozta (3-0).

Az 58. percben végleg a padlóra került a bolgár együttes, miután az afrikai aranylabdás is feliratkozott a gólszerzők közé (4-0).

Londonban is jó volt a meccs, a Chelsea is növelhette volna az előnyét, de a Werder is egyenlíthetett volna; Klose például a kapufát találta el fejjel.

B-csoport:
Felgyorsultak az események a többi pályán is, a Sporting Caneira óriási góljával szerezte meg a vezetést az Inter ellen a Jose Alvalade-stadionban.

D-csoport:
A Valencia nem tudta megőrizni az előnyét Athénban, Castillo találatával 2-2-re alakult az eredmény.

Rómában Taddei jókor érkezett a hosszú saroknál, és közelről megszerezte a vezetést a Sahtar Doneck ellen.

A-csoport:
A Drogba elleni szabálytalanság miatt büntetőhöz jutott a Chelsea, a 11-est Ballack értékesítette, ahogyan az egy biztos ítéletvégrehajtóhoz illik.

D-csoport:
A Stadio Olimpicóban a Roma fantasztikusan rákapcsolt: előbb Francesco Totti bombázott a kapuba a 16-os bal felső csücskétől, majd De Rossi biztosította be a Farkasok győzelmét.

B-csoport:
Szalihamidzsics pofozta a hálóba Podolski rosszul eltalált lövését, ezzel teljessé vált a Bayern diadala Münchenben (4-0).

Ronaldinho-gól nélkül nem lehetett teljes a Barcelona-szurkolók öröme

D-csoport:
Athénban egy védő, Albiol szerezte meg a Valencia harmadik gólját, de a csattanó itt még hátravolt.

Rómában a chilei Pizarro tette kitütésessé a római sikert (4-0), míg a görög fővárosban Fernando Morientes az idei sorozat első mesterhármasát jegyezte (2-4).

A-csoport:
Barcelonában az egész meccsen remeklő Ronaldinho a ráadás harmadik percében maga is gólt szerzett, így 5-0-ra győzött a címvédő.

C-csoport:
Ez volt az egyetlen olyan csoport, amelynek egyik mérkőzésén sem született gól, avagy 0-0-val ért véget a Galatasaray Bordeaux és a PSV Eindhoven–Liverpool összecsapás is.

Játékvezető: Kirosz Vasszarasz (görög)
Asszisztensek: Dimitriosz Bozatzidisz, Dimitrisz Szaraidarisz (mindketten görögök)
José Mourinho Thomas Schaaf
Gólszerző: Essien (23.), Ballack (67., 11-esből)
Csere: Sevcsenko helyett Joe Cole (81.), Drogba h. Kalou (86.), Ballack h. Mikel (91.) ill. Klasnic h. Almeida (66.), Baumannt h. Zidan (86.)
Sárga lap: Terry (51.), Drogba (70.), Lampard (83.), Joe Cole (84.)
Frank Rijkaard Sztanimir Sztoilov

Csere: E. Angelov h. G. Ivanov (46.), Giuly h. Gudjohnsen (63.), Borimirov h. (63.), Jovov h. M. Ivanov (70.), Iniesta h. Xavi (72.), Thuram h. Oleguer (80.)
Sárga lap: G. Ivanov (65.), Milanov (74.)

Helyszín: Lisszabon, Jose alvalade-stadion
Nézőszám:
Játékvezető: Alex Harner (luxemburgi)
Asszisztensek: Crelo (luxemburgi), Catellani (francia)