más
Szavazás állása
Lezárt szavazások

Szavazás
Mi a véleményed a magyar válogatottról a Norvégia elleni EB selejtező meccs után

Elfogadhatatlan ahogy jáccotak!Nem fognak kijutni (3 / 60%)
Siralmas a játékuk de még van esély (2 / 40%)
Egy vereség még belefér (0 / 0%)
Jól jáccotak,biztos továbbjutók (0 / 0%)

Hírek
Hírek : Kikapott a Valencia, csak a Barcelona veretlen.

Kikapott a Valencia, csak a Barcelona veretlen.

2006.10.16. 08:34

Elszenvedte első vereségét a Valencia a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, Quique Sánchez Flores együttese a Celta Vigo vendégeként kapott ki 3-2-re. Ez azt jelenti, hogy ha az FC Barcelona a 19 órakor kezdődő rangadón nem kap ki a Sevillától, akkor pontelőnnyel vezeti majd a bajnokságot, ellenkező esetben viszont a Sevilla ugrik a táblázat élére.

Vigóban még a Valencia szerezte meg a vezetést David Navarro találatával a 40. percben, de a Celta még a szünet előtt egyenlíteni tudott – a brazil Fernando Baiano gólja lélektanilag nagyon sokat számított.

A második játékrészből hét perc sem telt el, amikor egy másik brazil Iriney már a vigóiakat juttatta előnyhöz, sőt négy perccel később a dél-amerikai különítmény egy harmadik tagja, az uruguayi Ernesto Fabian Cannobio már 3-1-re módosította az állást.

A tavalyi ezüstérmes hosszú hajrát nyitott, és az 63. percben sikerült is szépítenie Fernando Morientes találatával, de az egyenlítésre már nem futotta az erejéből.

Megszerezte első győzelmét az Athletic Bilbao, a baszkok Katalóniából, a 28. perctől emberhátrányban játszó újonc Tarragona otthonából hozták el a három bajnoki pontot (2-3). A Bilbao az 50. percben már 3-0-ra vezetett, Francsco Javier Yeste két gólt szerzett.

Szintén először tudott nyerni a Racing Santander, amely Pamplonában, az Osasuna stadionjában vendégszerepelt, és Melo büntetőből lőtt góljával győzött (0-1).

A Premiera Divisiónban így most már csak a Real Sociedad nyeretlen, a San Sebastian-i együttest ma a vendég Zaragoza verte meg 3-1-re.

Az FC Barcelona–Sevilla mérkőzés 19 órakor kezdődött, a forduló záró összecsapását, a Betis–Deportivo La Coruna találkozót pedig 21 órakor rendezik meg.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIERA DIVISIÓN)

6. FORDULÓ:
  • Celta Vigo–Valencia CF 3-2 (Baiano 45., Iriney 52., Cannobio 56., ill. Navarro 40., Morientes 63.; kiállítva: Gavilan – Sevilla 92.)
  • Gimnastic Tarragona–Athletic Bilbao 2-3 (Sarriegi 55. – öngól, Makukula 71., ill. Yeste 11. – 11-esből, 50., Iraola 29.; kiállítva: Banos – Tarragona 28.)
  • Levante–Real Mallorca 0-1 (Arango 22.; kiállítva: Kapo – Levante 78.)
  • Osasuna–Racing Santander 0-1 (Melo 53. – 11-esből)
  • Real Sociedad–Real Zaragoza 1-3 (Prieto 29. – 11-esből, ill. Milito 34. – 11-esből, Diogo 55., Milito 59.; kiállítva: Riva – Sociedad 32.)
  • Villarreal–Espanyol 0-0