más
Szavazás állása
Lezárt szavazások

Szavazás
Mi a véleményed a magyar válogatottról a Norvégia elleni EB selejtező meccs után

Elfogadhatatlan ahogy jáccotak!Nem fognak kijutni (3 / 60%)
Siralmas a játékuk de még van esély (2 / 40%)
Egy vereség még belefér (0 / 0%)
Jól jáccotak,biztos továbbjutók (0 / 0%)

Hírek
Hírek : Ronaldinho és Messi góljaival nyert a Barca.

Ronaldinho és Messi góljaival nyert a Barca.

2006.10.16. 08:36

A listavezető FC Barcelona hazai pályán 3-1-re győzött a Sevilla ellen a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Primera División) 6. fordulójában, s a katalán gárda ezzel két legyet ütött egy csapásra: kihasználta a Valencia vereségét, és leszakította a Sevillát, amely eddig egyetlen ponttal volt csak mögötte. Ronaldinho két, Messi egy gólt szerzett a Camp Nouban.

Három ponttal, tisztán vezeti a spanyol bajnokságot a címvédő FC Barcelona hat forduló után, miután győzött, vetélytársainak többsége viszont vereséget szenvedett.

Mint megírtuk, a Real Madrid tegnap a Getafétól, a Valencia ma a Calta Vigótól kapott ki, míg a Sevillát éppen a Barca verte meg a Camp Nouban 3-1-re.

A meccset a Valdés – Belletti, Márquez, Thuram, Sylvinho, Motta, Iniesta, Xavi, Ronaldinho, Messi, Gudjohnsen összeállításban kezdő katalánok a 28. percben szerezték meg a vezetést. Ekkor Messi passzolt a 16-oson belül Belletihez, akit Escudé szabálytalanul vitt a földre, a játékvezető pedig büntetőt ítélt.

A 11-est Ronaldinho végezte el, aki Palop mellett magabiztosan lőtt a hálóba (1-0).

A Sevilla nem adta könnyen a bőrét, és a 37. percben egyenlített. Alves centerezte be a labdát, Renato a gólvonalnál még továbbfejelte, és végül Kanouté bólintotta a kapuba (1-1).

Nem sokáig maradt így: a 37. percben Ronaldinho szabadrúgásból lőtt Palop hálójába, a labda a felső kapufát érintve vágódott a gólvonal mögé (2-1).

A Sevilla hasztalan próbálkozott az egyenlítéssel, ehelyett a 80. percben Messi is feliratkozott a gólszerzők köz. Az apró termetű argentin klasszis Xavival játszott össze, és a visszakapott labdát a kapu jobb oldalába lőtte (3-1).

Ez volt a Barca ötödik győzelme ebben a szezonban. Frank Rijkaard együttese az egyedüli veretlen gárda maradt a mezőnyben, és 16 ponttal vezeti a bajnokságot.

A forduló utolsó mérkőzésén, a Real Betis–Deportivo La Coruna összecsapáson 1-1-es döntetlen született a Jose Ruiz de Loperában, ahol a hazaiak a 91. percben Robert 11-esből szerzett góljával tudták megmenteni az egyik pontot. Érdekesség, hogy a 6. helyen álló Depor idegenben még nem tudott győzni ebben a szezonban.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

6. FORDULÓ:
FC BARCELONA – SEVILLA 3-1 (2-1)
Barcelona, Camp Nou, vezette: Muñiz Fernández.
A KEZDŐCSAPATOK:
FC BARCELONA SEVILLA
1 Valdés 1 Palop
2 Belletti (11 Zambrotta, 29.) 4 Alves
5 Thuram 2 J. Navarro
4 Márquez 14 Escudé
12 Sylvinho 16 Puerta (19 Dragutinovics, 46.)
3 Motta 11 Renato (23 Kepa, 85.)
20 Iniesta 8 Polsen
6 Xavi 15 Navas
19 Messi 6 Adriano
10 Ronaldinho (8 Giuly, 72.) 12 Kanouté
7 Gudjohnsen (22 Saviola, 83. ) 10 Luis Fabiano (18 Martí, 46.)
Gólszerzők: Ronaldino (27. – 11-esből), Ronaldinho 39., Messi (80.), ill. Kanouté (37.)

A KÉSŐ ESTI MÉRKŐZÉSEN:
  • Real Betis – Deportivo La Coruna 1-1 (Robert 91. – 11-esből, ill. Arizmendi 48.)